Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

3. 5. 2024 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Baťova stopa v Luhačovicích: Nová komentovaná prohlídka

Baťova stopa v Luhačovicích: Nová komentovaná prohlídka

Městské turistické a informační centrum Luhačovice přináší pro začátek letošní lázeňské sezony zcela novou komentovanou prohlídku města s názvem "Továrník Baťa a Luhačovice". Tato prohlídka slibuje poutavé vyprávění o jedinečné osobnosti, která v minulosti výrazně ovlivnila celý region.


K oslavě začátku sezóny se "Tomáš Baťa" symbolicky prošel v sobotu spolu s turistickým kroužkem po nedokončené silnici ze Zlína do Luhačovic. "Pochod měl přes 20 km a vedl po stopě, kterou tato silnice zanechala v krajině. Luhačovice, malebné město s léčebnými prameny, se pyšní spojením s tímto významným průkopníkem obuvnického průmyslu. Baťa zde měl dva obchody a investoval do místních staveb," řekla Terezie Bartoníčková z Městského turistického a informačního centra.

Procházky po Luhačovicích nabízejí poutavé vyprávění o jeho odkazu a dalších historických spojitostech. Aktuální termíny prohlídek naleznete na webu www.luhacovice.eu. Konkrétně zde:  https://1url.cz/21LjK. První setkání je naplánováno na pátek 10. 5. 2024 ve 14:00 před Městským turistickým a informačním centrem. V lázeňskou sezónu pak každou sobotu či neděli podle aktuálního kalendáře akcí. Nechte se pozvat k objevování historických zajímavostí a spojitostí a nechte se oslovit osobností Tomáše Bati. MTIC nabízí zážitky pro všechny, kdo touží poznat více z bohaté historie našeho malebného města.

Nahoru