Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

13. 5. 2024 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Otevírání pramenů navštívil Tomáš Baťa, neděli zakončil koncert hitů Mekyho Žbirky

Otevírání pramenů navštívil Tomáš Baťa, neděli zakončil koncert hitů Mekyho Žbirky

Krásné počasí, spokojení hosté a žádný kolaps dopravy. Otevírání pramenů se povedlo na jedničku. Letošní lázeňská sezona je symbolicky úspěšně odstartována. Tradiční Otevírání pramenů, které organizuje město Luhačovice společně s Kulturním a kongresovým centrem Elektra, přilákalo do města tisíce lidí, kteří nešetřili chválou. Na návštěvnosti přidalo počasí, které bylo po celý víkend slunečné.  Již druhým rokem je festival Otevírání pramenů třídenní.  V pátek zahájil třídenní maraton koncert Anety Langerové, sobota se nesla v duchu historie a elegance, která je pro Luhačovice typická. Neděle byla věnována samotnému svěcení pramenů a folkloru.


„Kromě doprovodného programu, který byl letos opravdu vytuněný, jsme se opět zaměřili na parkování. Důvodem je to, že o akci je stále větší zájem a je důležité myslet na parkovací místa, aby doprava nekolabovala. Nově byla k dispozici odstavná plocha v lokalitě Družstevní, parkování bylo umožněno taky u technických služeb,“ řekl starosta města Marian Ležák.  Dle jeho slov bylo důležité posílit tým, který na dopravu dohlížel jak ze strany Policie ČR a Městské policie Luhačovice, tak ze strany hasičů a dobrovolníků.  „Nechyběla kyvadlová doprava, kterou právě zajistil SDH Luhačovice, Polichno, Kladná Žilín a Řetechov. „Tímto bych chtěl všem za jejich obětavost poděkovat. A velké díky patří i celému organizačnímu týmu Kulturního a kongresového centra Elektra, který se postaral o skvělý program a jel po celý víkend na plné obrátky a zajistil jak hladký průběh akce, tak spokojenost diváků,“ dodal na závěr starosta.

Letošním lákadlem byl páteční koncert Anety Langerové, sobotní setkání Tomáše Bati a prezidenta T. G. Masaryka, kteří si na pódiu podali ruce a zavzpomínali na to, jak se před 90 lety potkali ve Zlíně. Tomáš Baťa, kterého ztvárnil herec Městského divadla Zlín Josef Koller ve spolupráci s Nadací Tomáše Bati popovídal o místech, která v Luhačovicích navštěvoval. Velmi působivý byl opět nedělní průvod samotného svěcení pramenů za doprovodu folklorních souborů a velký ohlas měl nedělní koncert kapely Meki Tribute, kdy si návštěvníci mohli poslechnout hity Mekyho Žbirky.

❤ Za krásné fotografie z festivalu díky Janu Dostálovi, Milanu Mikšíkovi, Jardovi Řezáčovi 

Páteční zahajovací koncert / sobotní historický program

  

Nedělní folklorní program

 

Nahoru