Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

19. 6. 2024 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Socha sv. Jana Nepomuckého v Kladné Žilín dostane nový kabát

Socha sv. Jana Nepomuckého v Kladné Žilín dostane nový kabát

V úterý 18. června 2024 byla socha sv. Jana Nepomuckého v Kladné Žilín převezena k restaurátorovi, aby prošla kompletní obnovou. Tento krok je zásadní nejen z hlediska zachování historické hodnoty, ale také proto, že se jedná o významnou kulturní památku, která je neodmyslitelnou součástí našeho města. 


Obnova sochy bude trvat přibližně dva měsíce, po kterých se můžeme těšit na její slavnostní návrat na náměstíčko v Kladné Žilín. Bude opět zářit ve své plné kráse a připomínat nám bohatou historii a kulturní dědictví naší obce. Restaurování sochy je spolufinancováno z dotace Zlínského kraje ve výši 88 tisíc korun. Celkové náklady na obnovu činí 177 tisíc korun, přičemž zbývající částku doplatí město Luhačovice z vlastních prostředků. Děkujeme všem, kteří se na tomto projektu podílejí, a těšíme se na chvíli, kdy se sv. Jan Nepomucký vrátí zpět na své místo, aby nám i nadále připomínal důležité hodnoty a tradice naší komunity.

Nahoru