Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

21. 6. 2024 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Rekonstrukce Sokolovny v Luhačovicích získala hlavní cenu v soutěži Stavba roku 2024 Zlínského kraje

Rekonstrukce Sokolovny v Luhačovicích získala hlavní cenu v soutěži Stavba roku 2024 Zlínského kraje

Rekonstrukce historické budovy Sokolovny v Luhačovicích získala hlavní cenu v prestižní soutěži Stavba roku 2024 Zlínského kraje v kategorii Realizace projektů měst a obcí. Rozsáhlá rekonstrukce byla úspěšně dokončena v roce 2023 a od té doby slouží nejen dětem ze Základní umělecké školy (ZUŠ) Luhačovice, ale také jako místo pro konání různých kulturních a společenských akcí.


„Tohoto ocenění si opravdu velmi vážím a ještě jednou děkuji všem, kteří se na tomto projektu podíleli. Podařilo se tak najít řešení netradičního spojení sokolovny s požadavky ZUŠ. O to víc mne těší, že její rekonstrukce měla smysl a nadále slouží veřejnosti," uvedl starosta města Marian Ležák po slavnostním vyhlášení. Práce na rekonstrukci byly zahájeny v roce 2021 a celkové náklady dosáhly 45,6 milionu korun. Projekt byl financován nejen z městského rozpočtu, ale také za přispění dotací z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Zlínského kraje. 

Realizací se zejména podařilo původní dispozici skloubit s novým využitím při zachování původních kvalit funkcionalistického objektu z roku 1930, který byl ve značně špatném fyzickém stavu. Odstraněním sedlové střechy necitlivě instalované na objektu v 50. letech min. století se vzhled objektu vrátil do původního funkcionalistického stylu. Současná rekonstrukce navrátila Sokolovně její původní architektonický vzhled, což bylo jedním z hlavních důvodů, proč byla oceněna v soutěži Stavba roku 2024. Taktéž byl oceněn vysoký standard provedení všech stavebních a řemeslných prací, které provedla  firma STAMOS Uherské Hradiště, spol. s r.o.

Historie: Stavbu sokolovny provedla ve stylu funkcionalismu brněnská firma Aloise Kuby podle návrhu architekta Viléma Kuby. Slavnostní otevření sokolovny se konalo 20. července 1930.  

Nahoru