Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

4. 7. 2024 | Aktuality z města | Autor: Hana Srncová

Město Luhačovice vyvěsilo moravskou vlajku

Město Luhačovice vyvěsilo moravskou vlajku

Město Luhačovice vyvěsilo moravskou vlajku při příležitosti Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Jejich svátek se slaví 5. července. Tento den je nejen státním svátkem České republiky, ale také významným dnem pro moravské občany.


Vyvěšení moravské vlajky má připomenout nejen důležitost a dědictví Cyrila a Metoděje, kteří přinesli písemnictví a křesťanskou víru na území Velké Moravy, ale také připomíná 1 202 let od první písemné zmínky o Moravanech z roku 822. Tento významný historický milník nám připomíná bohatou historii a kulturní dědictví Moravy. „Vyvěšení moravské vlajky na Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje je odkazem na naše kulturní kořeny a tradici,“ uvedl starosta Luhačovic Marian Ležák. „Chceme tímto gestem připomenout nejen význam tohoto svátku, ale i dlouhou a bohatou historii našeho regionu.“ Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje je v České republice státním svátkem od roku 1990. Cyril a Metoděj jsou považováni za zakladatele slovanského písemnictví a přinesli křesťanství na Velkou Moravu v 9. století. Jejich přínos je dodnes významný pro celé slovanské kulturní dědictví. Město Luhačovice vyjadřuje tímto gestem svou úctu a vděčnost k dědictví, které nám tito významní věrozvěsti zanechali, a připomíná všem občanům, aby si vážili a chránili své historické a kulturní kořeny.

Nahoru