Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

15. 11. 2004 | Aktuality z města | Autor: Luha-info

Luhačovští fotbalisté bilancují

Jak skončili luhačovičtí fotbalisté v podzimních fotbalových soutěžích?
Muži po skončení podzimní části I. A třídy skončili na 2. místě tabulky s 25 body v celkovém hodnocení se ztrátou 1 bodu za vedoucím mužstvem Lhoty u Vsetína.
Výsledek považujeme za ...


Jak skončili luhačovičtí fotbalisté v podzimních fotbalových soutěžích?
Muži po skončení podzimní části I. A třídy skončili na 2. místě tabulky s 25 body v celkovém hodnocení se ztrátou 1 bodu za vedoucím mužstvem Lhoty u Vsetína.
Výsledek považujeme za úspěch, za což je potřeba vyzdvihnout jak práci trenéra L. Ďurdi, přístup a nasazení jednotlivých hráčů, tak celého realizačího týmu pod vedením Ing. Křenka.
Solidní výsledek v krajském přeboru uhrály i mužstva dorostů pod vedením trenéra p. Baumanna, a to starší 6. místo se 16 body, ml. dorost 4.místo s 20 body. Přitom oba dorosty vedl v podstatě sám.
Skvěle hráli i starší žáci trenéra p. L. Pařízka a vedoucího p. Zezulky. Druhá příčka tabulky s 32 body v krajském přeboru je slušným příslibem do budoucnosti luhačovické kopané, jejíž základna dnes čítá 107 členů.

Jak probíhá zimní příprava?
Pokud povrch travnaté plochy dovolí, probíhají tréninky na hrací ploše, jednotlivá mužstva mají v rámci svého harmonogramu k dispozici sportovní halu.
Mládežnická mužstva se v rámci zimní přípravy zúčastní soutěží v halové kopané.
Muži nastoupí v Zimním turnaji na Vršavě proti mužstvům kraj. přeboru, první zápas již 7. 12. proti Provodovu. Vrcholem bude zápas proti ligové Tescomě Zlín 20. února příštího roku.

Nesmíme zapomenout ani na diváky, kolik lidí chodí na domácí zápasy, který z podzimních zápasů měl největší návštěvnost, kolik stojí vstupenka na zápas?
Návštěvnost se liší dle atraktivnosti soupeře, na domácí zápasy pravidelně přichází průměrně 150-300 diváků, nejvíce fanoušků přišlo na zápas s Újezdem. Za vstupenku zaplatí 20 Kč, ženy mají vstup volný a jsou srdečně zvány..

Jakým způsobem organizujete nábory mladých fotbalistů, máte dostatek malých talentů, kdo dorostenecká a žákovská mužstva trénuje?
Rádi bychom i touto cestou apelovali na pohybově nadané kluky ročníků 92-94, kteří by rádi fotbal zkusili, hlásit se můžou u vedoucího ml. žáků p. J. Šuráně kdykoliv na tréninku žákú. Dobrou spolupráci při náborech mladých fotbalistů máme tradičně s vedením ZŠ Luhačovice, jmenovitě s p. Mejzlíkem a p. Leblochem. Chci též oslovit příznivce z řad rodičů, kteří by se rádi zapojili do práce s mládeží, aby přišli mezi nás.

Připravujete změny v sestavě pro jarní část soutěží, jaký máte cíl?
Všechna mužstva jsou konsolidována, nepočítáme s nějakou výraznější obměnou, věřím, že jarních soutěží se zúčastníme v ještě lepší formě.
Mužstvo mužů má potenciál pro úspěšný postup zpět do krajského přeboru. Je to výkonnostní úroveň, na kterou by měli rozhodně v budoucnu dosáhnout.
Podmínky pro to máme na velmi slušné úrovni a doufáme, že se brzy uskuteční plány ohledně nové hrací plochy s umělým povrchem, která by jistě ještě více zatraktivnila sport, jakým fotbal bezesporu je a přispěla by k rentabilitě celého sportovního areálu.
V novém roce chystáme pro lepší informovanost širší veřejnosti oficiální internetové stránky FK .

Máte nějaké zkušenosti s korupcí ve fotbale, setkal jste se s ní, jaký je váš názor na tento problém?
Tak tyhle zkušenosti nemám, osobně jsem zásadně proti korupci všude, nejen ve fotbale.

Slovo na závěr?
Rád bych poděkoval městu Luhačovice a sponzorům za podporu, kterou nám věnují , funkcionářům za zabezpečení hladkého průběhu podzimní sezóny a v neposlední řadě všem příznivcům fotbalu. Doufám, že se na jaře setkáme ještě v hojnějším počtu.

Nahoru