Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

3. 2. 2005 | Aktuality z města | Autor: Luha-info

Zápis do prvních tříd

Všichni víme, že tento krok, pokud nebude školní docházka z nějakých důvodů odložena, znamená povinnou docházku dítěte do školy po dobu devíti let, nejdéle však do věku 17 let. Celkem přišlo zápisu 48 dětí, z toho pěti byl doporučen odklad školní docházky. Tedy pokud se nikdo neodstě...


Všichni víme, že tento krok, pokud nebude školní docházka z nějakých důvodů odložena, znamená povinnou docházku dítěte do školy po dobu devíti let, nejdéle však do věku 17 let. Celkem přišlo zápisu 48 dětí, z toho pěti byl doporučen odklad školní docházky. Tedy pokud se nikdo neodstěhuje, či nepřistěhuje, zasedne v září do lavic Základní školy v Luhačovicích 13 děvčátek a 30 chlapců, ve dvou třídách.

Sebevědomé, šikovné děti ani nepoznaly, že je někdo zkouší, ochotně recitovaly a zpívaly. Formou hry zkušené učitelky zjišťovaly jejich tzv. školní zralost, kdy je nutné zjistit, zda je dítě natolik fyzicky, psychicky i sociálně způsobilé, aby mohlo zahájit školní docházku a zvládnout její nároky.

Nahoru