Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

25. 2. 2005 | Aktuality z města | Autor: Luha-info

Městská knihovna v Luhačovicích se představuje

Můžete se našim čtenářům představit a prozradit jim něco o sobě?
Jsem rodačka ze severní Moravy, z města Krnova. V Luhačovicích žiji asi dvanáct let. Mám desetiletého syna Pavla, se kterým trávím většinu svého volného času. Dále se věnuji aer...


Můžete se našim čtenářům představit a prozradit jim něco o sobě?
Jsem rodačka ze severní Moravy, z města Krnova. V Luhačovicích žiji asi dvanáct let. Mám desetiletého syna Pavla, se kterým trávím většinu svého volného času. Dále se věnuji aerobiku v DDM, ráda lyžuji a samozřejmě také hodně čtu.

Ke které knize se nejčastěji vracíte? Jaký druh literatury (spisovatel ) je vám nejbližší?
V knihovně mám možnost se vrátit ke všem svým přečteným dětským knížkám, protože se tady na mě usmívají z polic. Dnes je mi blízká literatura z dob historických, sáhnu i po dobré detektivce, nebo po čtivě napsaném životopise.

Můžete zhodnotit činnost knihovny v loňském roce? Stoupá, nebo klesá počet čtenářů?
V loňském roce se v knihovně událo opravdu hodně. Rozloučili jsme se s paní ředitelkou Stanislavou Juríkovou, ale také jsme přivítali novou knihovnici Milanu Mikulcovou.
Dále jsme uspořádali 56 akcí - pro děti, studenty a širokou veřejnost. Uspokojili jsme 165 žadatelů o meziknihovní výpůjční služby a 11 000 návštěvníků, kteří měli zájem o služby knihovny. Počet čtenářů neustále stoupá, což nás velice těší a věříme, že se naše čtenářská obec bude neustále rozrůstat.

Připravujete na rok 2005 nějaké zajímavé akce?
I v letošním roce nebudeme zahálet. Zcela jistě se budou konat například naše tradiční besedy, jako je Březen - měsíc internetu, pokračování besed o komunikaci nebo vánoční jarmárek. Z těch nových vzpomenu například
akci pro první stupeň ZŠ "Navrhni obálku své oblíbené pohádkové knihy", v březnu "Internet za babku" a pro prvňáčky chystáme "Pasování do řádu čtenářů".

Jaká je otevírací doba knihovny a připravujete v tomto roce nějaké změny knihovního řádu?
Otvírací doba v knihovně je uzpůsobená uživatelům knihovny.
Pondělí 13.00 - 17.30
Úterý 10.00 - 16.00
Středa zavřeno
Čtvrtek 13.00 - 17.30
Pátek 10.00 - 15.00
Změny v knihovním řádu už jsou, ale týkají se jen těch, kteří budou mít zájem o meziknihovní výpůjční službu.
Poplatek se zvedl na 40,- Kč plus další dopravné, které bude žádat zasílající knihovna.

Máte nějaké problémy se čtenáři, kteří nevracejí vypůjčené knihy, případně je vracejí poškozené?
Samozřejmě se najdou takoví čtenáři, kteří se opozdí a musí zaplatit dané poplatky za upomínku. Horší je to s těmi, kteří nám knížku poškodí nebo ztratí, případně vůbec nevrátí. S každým se samozřejmě snažíme domluvit na úhradě, nebo náhradě dle knihovního řádu.
Ráda bych upozornila, že výpůjční doba knih je jeden měsíc a může se prodloužit až na trojnásobek, a to buď osobní návštěvou, telefonem, nebo e-mailem.
Telefon: 577132235
E-mail: knihovna.luhacovice@cmail.cz

Nakupujete nové knihy? Kolik titulů novin a časopisů je možné v knihovně zapůjčit?
Nové knihy nakupujeme každý měsíc. Snažíme se výběr knih uzpůsobit podle požadavků čtenářů. Dnes je velký zájem o studijní materiál, proto se snažíme nakupovat více naučné literatury, ale ne všechny tituly se dají sehnat. Také se snažíme vyjít vstříc dětem, a proto nakupujeme i ve specializovaných knihkupectvích, třeba ve Zlíně. Obdobné je to s časopisy. Dnes u nás najdou čtenáři asi 22 169 knih a 68 titulů časopisů.

Chtěla byste našim čtenářům ještě něco sdělit?
Našim čtenářům bych chtěla vzkázat, že nás těší jejich přízeň a nečtenářům - náš knižní fond je natolik široký, že si najdete to, co zajímá právě vás.
Při této příležitosti bych ráda poděkovala paní Stanislavě Juríkové za její práci pro knihovnu a veřejnost.
A také za to, že byla ochotna své získané vědomosti nejen v oblasti knihovnictví, ale vůbec v životě předávat dál. Musím také poděkovat DDM, ZŠ, SOŠ a SOU a městu Luhačovice za výbornou spolupráci a věřím, že bude pokračovat nadále.

Nahoru