Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

1. 3. 2005 | Aktuality z města | Autor: Luha-info

Zaplněná sokolovna se bavila na tradičních šibřinkách

Šibřinky, tradiční sokolská maškarní zábava, na které se vedle sebe baví mladí i staří. Každý rok je vyhlášeno jiné téma. Letošní již 65. šibřinky v sobotu 5. února byly ve znamení cirkusu - ráz "Cirkus bude". Přišel principál s medvědy, cirkus rodiny Berousků, krotitelka hadů, cir...


Šibřinky, tradiční sokolská maškarní zábava, na které se vedle sebe baví mladí i staří. Každý rok je vyhlášeno jiné téma. Letošní již 65. šibřinky v sobotu 5. února byly ve znamení cirkusu - ráz "Cirkus bude". Přišel principál s medvědy, cirkus rodiny Berousků, krotitelka hadů, cirkusový kůň a další nápadité masky. Pořadatelé TJ Slovan a TJ Sokol Luhačovice se ovšem v zajištění dobré zábavy nespoléhali pouze na masky a do sokolovny pozvali profesionální tanečníky - Dagmar Minaříkovou a Tomáše Váchu, taneční skupinu z Uherského Brodu či Rebelky z Luhačovic. Návštěvníci šibřinek tak mohli získat inspiraci pro následnou volnou zábavu na tanečním parketu. Na pódiu zazpívala Michaela Talašová z Pozlovic, která se dostala mezi padesátku nejlepších z 8357 přihlášených soutěžících v televizní soutěži Česko hledá SuperStar II.

V neděli 6. února se v sokolovně místo dospělých bavily děti, nápadité masky princezen, rytířů, myslivců, kašpárků, čarodějů mezi sebou soutěžily o ceny. Ovšem i v neděli nabídli pořadatelé návštěvníkům inspiraci v podobě povedených vystoupení kroužků Domu dětí a mládeže z Luhačovic. Tleskající diváci možná ani netušili, že sledují první veřejné vystoupení malých mažoretek ze zámku, které se jim velmi povedlo.

Nahoru