Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

28. 2. 2005 | Aktuality z města | Autor: Luha-info

Významné setkání starostů v Luhačovicích

Ve středu 23. února se Městském kulturním domě Elektra v Luhačovicích uskutečnilo setkání starostů 210 obcí Zlínského kraje, poprvé v čele s hejtmanem Liborem Lukášem, členy krajské rady a dalšími pracovníky krajského úřadu. Jednalo se o předpokladech ekonomického rozvoje kraje, možnost...


Ve středu 23. února se Městském kulturním domě Elektra v Luhačovicích uskutečnilo setkání starostů 210 obcí Zlínského kraje, poprvé v čele s hejtmanem Liborem Lukášem, členy krajské rady a dalšími pracovníky krajského úřadu. Jednalo se o předpokladech ekonomického rozvoje kraje, možnostech a způsobech financování různých projektů z fondů EU.

Část programu byla věnována dopravní obslužnosti obcí. Určitě zajímavá byla přednáška o Koncepci ochrany přírody a krajiny ve Zlínském kraji a o Soustavě evropsky významných lokalit NATURA. Byly podány informace k mnoha tématům z různých oblastí (památková péče, sociálně právní ochrana dětí,nová školská legislativa,problematika zdravotnictví, komunitní plánování). Snahou Zlínského kraje je do budoucna obce do jednání daleko více zapojit, vytvořit efektivní partnerství, které by mělo přinést oboustranně výhodnou výměnu informací a rozvoj společných aktivit a projektů. Podle slov hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše je hlavním cílem podobných setkání přispívat k rozvoji a prosperitě všech obcí a měst, která je základní podmínkou prosperity celého kraje. K naplnění tohoto cíle je nutné vytvoření úzké vazby mezi krajem obcemi, hospodářskými subjekty.

Pravidelná setkávání starostů měst a obcí jsou součástí dlouhodobé informační strategie Zlínského kraje a budou i v budoucnu pokračovat.

Nahoru