Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

31. 3. 2005 | Aktuality z města | Autor: Luha info

Program slavnostního otevírání pramenů je již připraven

Děti a mládež místních škol již od února pracují s tématem Čisté a krásné město a  výsledky by měli  od 6. května prezentovat v Hale Vincentka na výstavě nazvané "Kam se točí svět". Ekologii, tříděn...


Děti a mládež místních škol již od února pracují s tématem Čisté a krásné město a  výsledky by měli  od 6. května prezentovat v Hale Vincentka na výstavě nazvané "Kam se točí svět". Ekologii, třídění odpadů bude navíc věnován celý páteční den.  Všechny páteční akce nezůstanou uzavřeny ve školních prostorách, ale děti vyjdou do ulic a budou společně vytvářet Ekohousenku z PET lahví, obrázkové leporelo, modely z odpadů, modely závodních aut, žáci pátých tříd budou vytvářet stromy přání. Pracovníci DDM Luhačovice, kteří páteční den organizují, nic neponechali náhodě a připravili  scénář atraktivní i pro diváky. Současně s těmito aktivitami bude v pátek probíhat  zábavný vzdělávací program firmy ECO KOM, a.s. z Prahy, zaměřený na třídění a recyklaci odpadů.

Na páteční večer je připraven koncert pěveckého sboru Dvořák z Uherského Brodu v Kostele Svaté rodiny. Po celou sobotu bude řemeslný  jarmark v ulici Nábřeží. V sobotu odpoledne se představí na lázeňském náměstí  místní děti a mládež se svou zájmovou činností . Prameny pozdraví výborný dětský folklorní soubor Vysočánek z Hlinska a program uzavře netradiční studentský pěvecký Sbor svatého pluka z Uherského Hradiště. U Jurkovičova domu bude Muzejní fotoateliér, ze kterého si můžou návštěvníci odnést svoji fotografii v dobovém kostýmu. Večer v Městském domě kultury Elektra vystoupí  Věra Martinová a do sokolovny jsou na besedu u cimbálu  pozvány soubory, které vycházejí ve své činnosti z folkloru oblasti Luhačovického Zálesí.

Oslavě pramenů je věnována celá neděle. Děkovná slavnostní mše svatá začne v 9.00 hod. a po ní obejde krojovaný průvod s knězem prameny a posvětí je. Pozvány jsou soubory Portáš Jasenná, Rozmarýn Újezdec u Luhačovic, Trenčan Trenčín, Vysočánek Hlinsko, Malé Zálesí Luhačovice. Odpolední program, ve kterém se představí  soubory, vyvrcholí vystoupením cimbálové muziky HRADIŠŤAN s Jiřím Pavlicou.

Podrobnější časový program, či jeho případné změny najdete na www.luhacovice.cz, v sekci Pozvánky.  

 

Nahoru