Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

6. 4. 2005 | Aktuality z města | Autor: Luha info

Naše stránky zvítězily v krajském kole soutěže \"O zlatý erb\"

V úterý 5. dubna převzal z rukou hejtmana Zlínského kraje místostarosta Luhačovic František Hubáček cenu a diplom pro vítěze krajského kola soutěže "O zlatý erb". Obce přihlašují své oficiální internetové prezentace a odborná porota je hodnotí. Ve Zlínském kraji bylo přihláše...


V úterý 5. dubna převzal z rukou hejtmana Zlínského kraje místostarosta Luhačovic František Hubáček cenu a diplom pro vítěze krajského kola soutěže "O zlatý erb". Obce přihlašují své oficiální internetové prezentace a odborná porota je hodnotí. Ve Zlínském kraji bylo přihlášeno osm měst. Na druhém místě skončilo město Uherský Brod a na třetím Vsetín.

Prezentace vznikla spoluprácí společnosti AVONET, s. r. o., a města Luhačovice s využitím produktu WebSystem | CMS (redakční systém, publikační systém) - výborného nástroje pro správu WWW stránek. Chtěli jsme vytvořit co nejširší prezentaci Luhačovic, pro turisty, podnikatele i místní občany, propojenou na další místa ve Zlínském kraji. Upustili jsme od tradičního rozdělení občan, podnikatel, turista.

Informační server jsme rozdělili na dvě části, zelené a modré stránky. Na modrých stránkách je možné najít informace týkající se radnice, úřadu, státní správy. Zde jsme se snažili především dodržet zákony, zapojit do aktualizace všechny zainteresované pracovníky, tak abychom co nejvíc informací zpřístupnili občanům na webu. Naší chloubou jsou určitě formuláře. Snažili jsme se informace co nejvíc zjednodušit, tak aby byly pro návatěvníky stránek radnice co nejsrozumitelnější a postupně si zvykali s úřadem prostřednictvím internetu komunikovat. Občané zde naleznou fotografie radních i zastupitelů, uvažujeme i o umístění fotografií úředníků. Díky tomu, že WebSystém je velmi variabilní, můžeme na stránkách neustále něco nového vymýšlet a tvořit. Je velmi dobré, že troufám si říct, všichni naši úředníci již pochopili, že internet a umísťování informací na internet, jim může hodně usnadnit práci.

V zelené části serveru jsou umístěny všechny ostatní informace. V portálu najdete více než 500 firem a institucí z Luhačovic a Pozlovic, postupně budeme naše databáze rozšiřovat tak, aby mohly co nejlépe sloužit turistům i občanům. V této části je důležitá především aktuálnost, kterou budou zaručovat pracovnice Městského informačního centra. Samozřejmostí jsou informace o městě a lázních, či kalendář akcí. Určitě nelze opomenout fotogalerii, kterou se chystáme dále rozaiřovat. Grafika, která je dílem odborníků firmy AVONET, s.r.o., se mění podle ročních období. V neposlední řadě bude tento server informovat v sekci Aktuality o všech novinkách. Na serveru je již nyní možné najít všechny sportovní a zájmové organizace ve městě. V budoucnosti bychom chtěli, aby si zde tyto organizace přímo umístily svoje prezentace, podobně jako místní fotbalový klub. Celkově připravujeme mnoho novinek. Uvažujeme o web kameře, ubytovacím portálu, soutěžích, dalším rozšíření portálu, převedení místního TV vysílání na web.

Nezapomněli jsme ani na cizince, server je i v anglické a německé mutaci. Díky moderní technologii je přístupný i lidem se zdravotním postižením. U všech položek jak zelených i modrých stránek, jsme postupovali s vědomím, že není velké umění vytvořit obsáhlou webovou prezentaci, ale složitější je udržet vašechny položky aktuální a dále je rozvíjet. Proto ihned při tvorbě jsme přemýšleli nad tím, kdo a jak bude udržovat jednotlivé položky aktuální, případně jsme se snažili o provázání s jinými informačními zdroji (například z důvodu aktuálnosti a snazšího udržování jsme volili naplnění položky životní situace odkazem na server, kde jsou všechny životní situace dobře zpracovány a aktualizovány).

Server Luhacovice.cz využívá dynamické technologie produktu WebSystem a plně respektuje pravidla pro tvorbu hodnotného, všeobecně přístupného webu v souladu se standardy W3C. Všechny údaje jsou uloženy v databázi, což umožňuje generování obsahu serveru v časovém kontextu, denní aktualizaci informací z mnoha zdrojů a snadné začlenění mnoha atraktivních služeb a funkcí (fulltextové vyhledávání, diskuze pod články, kulturní a sportovní akce, ankety atd.). Obsah je dostupný jak v klasické podobě, tak ve verzi pro tisk. Nezklameme ani čtenáře RSS kanálu.

Nahoru