Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

21. 4. 2005 | Aktuality z města | Autor: Luha info

Valná hromada TJ Sokol Luhačovice hodnotila činnost v roce 2004

I v dnešní době sokolské tradice žijí a dokáží oslovit všechny skupiny občanů. "Důkazem toho, že i dnešní členové v díle svých předků v Luhačovicích zdárně pokračují, je udělení Pamětního listu Ladislava Váchy k 95. výročí založení a veřejné činnosti Jednoty sokolsk...


I v dnešní době sokolské tradice žijí a dokáží oslovit všechny skupiny občanů. "Důkazem toho, že i dnešní členové v díle svých předků v Luhačovicích zdárně pokračují, je udělení Pamětního listu Ladislava Váchy k 95. výročí založení a veřejné činnosti Jednoty sokolské v Luhačovicích od Sokolské župy Komenského", řekl v úvodu valné hromady 17. března starosta TJ Sokol Luhačovice Petr Mikulec, když hodnotil rok 2004.

TJ Sokol je respektovanou organizací a není možné nevzpomenout tradici Šibřinek, ojedinělé události uspořádané již po šedesáté páté. Výrazně se začíná po podvědomí veřejnosti zapisovat i Mikulášský sportovní den. V sokolovně se postupně rozvíjí nová kulturní aktivita - besedy u cimbálu. V dnešní době má TJ Sokol 188 členů a jejich počet stále stoupá, zejména mezi mládeží. Připravuje se vznik nového oddílu sálové kopané, zájemci o tento sport se mohou hlásit u Roberta Kolaříka. Sportovní činnost TJ Sokol je zaměřena jak na všestrannost, pravidelná cvičení žen, tak také na činnost oddílů kuželek a házené.

V rámci sokolské všestrannosti cvičí pravidelné v sokolovně, ve sportovní hale či v tělocvičně ZŠ každý týden více než 100 žen a dívek.

Oddíl házené má v současné době 45 členů. V mistrovských soutěžích jej reprezentuje družstvo mladších žáků. Družstvo mladších žaček se dosud potýká s nedostatkem hráček. Děti ročníku 1993 - 1995 navštěvují zájmový kroužek, zaměřený na házenou při Základní škole v Luhačovicích.

Oddíl kuželek má 68 dospělých členů, 6 dorostenců a 11 žáků. V mistrovských soutěžích má oddíl zapojeno 7 mužstev: "A"družstvo mužů I. celostátní liga (I:KLM), "B"družstvo mužů (III.liga (III. KLM), "C" družstvo mužů (Krajský přebor Zlínského kraje), "D" družstvo mužů (Krajský přebor Zlínského kraje), "E" družstvo žen (Krajská soutěž), "A"družstvo dorostu (I. celostátní liga), "B"družstvo dorostu (Krajská soutěž).

V soutěžním ročníku 2003/2004 se "A" družstvo mužů (I. liga) umístilo na pěkném 5. místě, což byl vzhledem k oslabení kádru velmi pěkný výsledek. Hráč Jiří Kudláček byl zařazen do širšího kádru reprezentace ČR. V současné době je mužstvo na 10. místě. "A" družstvo dorostu (I. celostátní liga) skončilo v soutěžním ročníku 2003/2004 na třetím místě. Nejvýraznější úspěch v historii oddílu dosáhl Petr Plášek, který zvítězil na mistrovství republiky jednotlivců. Jiří Kolář svým pátým místem na MR rovněž nezklamal. Nelze zapomenout ani na kuželkářskou ligu amatérů, ve které se schází téměř 150 amatérských hráčů kuželek, mimo to oddíl kuželek pořádá ještě vánoční turnaj rodinných dvojic a májový turnaj žen.

"Život naší jednoty touto valnou hromadou nekončí, naopak je nutné neustále připomínat našim členům, že členství vyžaduje určitou zodpovědnost a plnění povinností členů vůči jednotě. Nesmíme dopustit, abychom sklouzli do určitého konzumního přístupu k hodnotám, které nám zanechali naši předchůdci", řekl starosta Sokola závěrem

Výkonný výbor TJ Sokol děkuje svým členům za hojnou účast na valné hromadě, dále chce poděkovat sponzorům za finanční dary, především městu Luhačovice.

Nahoru