Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

27. 4. 2005 | Aktuality z města | Autor: Luha info

Návštěva prezidenta v Luhačovicích

Prezident Václav Klaus s paní Livií Klausovou dorazili v úterý 26. dubna večer ze Zlína do Luhačovic s asi půlhodinovým zpožděním. Prezidentský pár, doprovázený hejtmanem Zlínského kraje Liborem Lukášem a jeho manželkou, přijel před budovu radnice, kde jej přivítali starosta města ing. Boh...


Prezident Václav Klaus s paní Livií Klausovou dorazili v úterý 26. dubna večer ze Zlína do Luhačovic s asi půlhodinovým zpožděním. Prezidentský pár, doprovázený hejtmanem Zlínského kraje Liborem Lukášem a jeho manželkou, přijel před budovu radnice, kde jej přivítali starosta města ing. Bohuslav Marhoul a místostarosta PhDr. František Hubáček . Pan prezident byl velmi překvapen a potěšen, originálním uvítáním Cimbálovou muzikou ZUŠ Luhačovice a připomenul, že není v našem městě poprvé, protože v minulosti navštěvoval festival Janáček a Luhačovice, ovšem v roli prezidenta zde ještě nebyl. " Dobrý den, děkujeme za moc hezké přivítání. Vůbec jsme netušili, že tady na nás v tak hojném počtu čekáte. Jsme moc rádi, že můžeme na třídenní prezidentské cestě navštívit i Luhačovice", řekl mimo jiné prezident přihlížejícím divákům.

V obřadní síni radnice se setkal ze zastupiteli, podepsal pamětní list, připil si s nimi Luhačovickou bylinnou a obdržel na památku návštěvy obraz Domu Bedřicha Smetany.

Poté se společně s paní Livií Klausovou, za doprovodu představitelů města, odebral na procházku směrem k lázním. Velmi příjemný a srdečný pár se po cestě ochotně zastavoval s lidmi a rozdával podpisy.

V hale Vincentka byli uvítáni ředitelem lázní ing. Josefem Krůželou, pohárkem Vincentky a obdrželi časově neomezený poukaz na rekreaci v objektech akciové společnosti. Poté se vzácná návštěva odešla ubytovat do Domu Bedřicha Smetany, protože ji ještě čekala slavnostní večeře, za přítomnosti asi 60 pozvaných hostů.

Třídenní program oficiální prezidenta ve Zlínském kraji pokračuje dnes návštěvou Valašska a ve čtvrtek zamíří hlava státu na Slovácko.

Nahoru