Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Út, 12. 7. 2022 19.30

Hudba / Moyzesovo kvarteto & Mucha quartet, Maroš Klátik

MOYZESOVO KVARTETO & MUCHA QUARTET (SR)

MAROŠ KLÁTIK – klavír (SR)

Program:
Leoš Janáček: Smyčcový kvartet č. 1 z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty
Antonín Dvořák: Klavírní kvintet A dur, op. 81
Felix Mendelssohn Bartholdy: Smyčcový oktet Es dur, op. 20

Čas konání: 19.30

Místo konání: Lázeňské divadlo

Pořadatel: Lázně Luhačovice, a.s.


Moyzesovo kvarteto je od svého založení v roce 1975 jedním z nejvýznamnějších komorních seskupení na Slovensku. V průběhu svého působení vystoupilo na předních světových i domácích festivalech. Slovenskou hudební kulturu reprezentovalo s úspěchem skoro ve všech státech Evropy, Japonsku, Indii, Maroku, USA, Kanadě a na Kubě. V roce 2016 obdrželo kvarteto cenu ministra kultury SR za umění. Repertoár tělesa zahrnuje všechna stylová období, nevyjímajíce ani tvorbu současných slovenských autorů.

Jozef Horváth – 1. housle
František Török – 2. housle
Alexander Lakatoš – viola
Ján Slávik - violoncello

Smyčcové kvarteto Mucha Quartet vzniklo v roce 2003 na půdě Konzervatoře v Bratislavě a patří k významným komorním tělesům na Slovensku. Získalo 2. cenu na Mezinárodní interpretační soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze (2010) a je vítězem soutěže Josef Windisch Preis 2013 (Vídeň). Na Mezinárodní soutěži Premio Paolo Borciani v roce 2014 získalo 2. cenu a Cenu publika. Kvarteto obdrželo 1. cenu na Mezinárodní soutěži komorní hudby Antonína Dvořáka 2014 (Praha) a také 1. cenu na Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka 2015 (Brno).

Juraj Tomka – 1. housle
Jozef Ostrolucký – 2. housle
Veronika Kubešová – viola
Pavol Mucha - violoncello

Maroš Klátik je vyhledávaným sólovým i komorním interpretem na Slovensku i v zahraničí. K jeho prvním soutěžním úspěchům patřilo čestné uznání na soutěži slovenských konzervatoří v letech 2000 a 2002. Z úspěchů v zahraničí je to 1. místo a titul laureáta na Kaukko Sorjonen Foundation 2008 (Finsko) a 1. místo v rámci Yamaha Music Fundation of Europe YMFE 2008.

Absolvoval mistrovské kurzy zaměřené na interpretaci německé a francouzské písně v Lübecku pod vedením Rudolfa Jansena a Christy Pfeifer. Zúčastnil se také mistrovských kurzů v Míšni, kde získal cenu Rotary Clubu.

V roce 2007 byl stipendistou na Hochschule für Musik v Drážďanech. V letech 2007-2018 působil jako sólista Moravské filharmonie Olomouc, Janáčkova akademického orchestru Brno, Filharmonie Bohuslava Martinů, Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně, Slovenského komorního orchestru Bohdana Warchala, Státní filharmonie Košice a Státního komorního orchestru Žilina.

Jako sólista a komorní hráč účinkoval na vyhlášených hudebních festivalech. Koncertoval v mnohých zemích Evropy, USA a Asie. Pedagogicky působil na JAMU v Brně a VŠMU v Bratislavě. V současné době působí jako odborný asistent na katedře klávesových nástrojů na Akademii umění v Banské Bystrici a konzervatoři v Bratislavě.

 

Lázeňské divadlo

  • Ulice: Dr. P. Blaha 289
  • Město: Luhačovice
  • PSČ: 76326

Lázně Luhačovice, a.s.

  • Ulice: Lázeňské náměstí 436
  • Město: Luhačovice
  • PSČ: 763 26
Nahoru