Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Pá, 21. 6. 2024 19:30 hod.

Koncert / Nejen šanson / Eliška a Petr Lüftnerovi / česká Edith Piaf s bratrem

 

Hudební večer plný známých francouzských šansonů v podání Elišky Lüftnerové alias české Edith Piaf. Těšit se můžete na slavné "Padam, padam",  "Ne ničeho nelituji" (Non, je ne regrette rien), písně Hany Hegerové ale také tvorbu cimrmanologa Miloně Čepelky a hudebního skladatele, režiséra Patrika Ulricha.. Večer zpestří bratr Elišky, písničkář a akordeonista Petr Lüftner, který předvede vlastní tvorbu a společné duety s Eliškou. Před a po koncertě si můžete zakoupit CD  od mladých umělců, suvenýry, trička a dalších dárkové drobnosti dle libosti.

Čas konání: 19:30 hod.

Místo konání: Kinosál Elektra

Pořadatel: Kulturní a kongresové centrum Elektra

Vstupné: 290 Kč


Petr Lüftner (35) z Ústí nad Labem, který vloni vydal své třetí album Petri, je v současnosti jedním z mála písničkářů v ČR, doprovázející se po většinu písní na akordeon, s jehož pomocí dokáže energicky strhnout obecenstvo a vyvracet předsudky o tom, že tahací harmonika patří pouze do hospody. Protestsongy, písně romantického charakteru i k pobavení, to je hlavní gró jeho tvorby, nasáklé atmosférou severních Čech.


Eliška Lüftnerová (31) taktéž z Ústí nad Labem si kdysi ve finále televizní soutěže Česko-Slovensko má talent, vysloužila přezdívku česká Edith Piaf. Od té doby má za sebou stovky vystoupení v kulturních sálech, divadlech, včetně vystoupení ve Dvořákově síni Rudolfina, za doprovodu vojenského orchestru Ústřední hudby Armády ČR. Zaměřuje se nejen na šanson, ale i na hudbu swingovou, jazzovou, klasickou americkou country, nebo tvorbu svého bratra či světových písničkářů. 
Eliška je nejen šikovná zpěvačka, ale vynikající výtvarnice a věnuje se i kožedělnému řemeslu. Její kytarové popruhy dokonce používají i někteří přední čeští umělci. Na podzim roku 2017 vydala své debutové album „Eliška“ a od roku 2022 pravidelně účinkuje v divadle Viola, kde je hlavní zpěvačkou projektu Šansonárium za doprovodu pianisty Patrika Ulricha na písňové texty Miloně Čepelky.

 

Kinosál Elektra

Kulturní a kongresové centrum Elektra

Nahoru