Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

13. 4. 2006 | Aktuality z města | Autor: Luhainfo

Otevírání pramenů 2006 v duchu oslav 70. výročí povýšení Luhačovic na město 5. - 7. května 2006

Pro otevírání pramenů, které se uskuteční ve dnech 5. - 7. května 2006, bylo zvoleno nosné téma 70. výročí povýšení Luhačovic na město. Tato událost v roce 1936 byla významným mezníkem v historickém vývoji Luhačovic, což si místní obyvatelé uvědomovali v každé době a v pravidelných...


Pro otevírání pramenů, které se uskuteční ve dnech 5. - 7. května 2006, bylo zvoleno nosné téma 70. výročí povýšení Luhačovic na město. Tato událost v roce 1936 byla významným mezníkem v historickém vývoji Luhačovic, což si místní obyvatelé uvědomovali v každé době a v pravidelných desetiletých intervalech si toto výročí připomínali. Dnešní doba postupně vytlačuje kulturní tradice a na spolkovou a jinou zájmovou činnost mají lidé stále méně času. Touto akcí chceme tedy podpořit místní kulturu, ukázat zaniklé spolky i tradice a připomenout odkaz našich předků dnešní době.

Na pátek jsou připraveny sportovní turnaje dětí z Luhačovic a partnerských měst -Piešťany a Ustroň. Určitě bude zajímavá i výstava výtvarných prací dětí místních škol pod názvem "Kytice pro město" v hale Vincentky a výstava luhačovických spolků a organizací v galerii Elektra. V pátek odpoledne projde městem průvod v historických kostýmech . Pokud jste majiteli nemoderního oblečení, s nímž se nemůžete rozloučit, máte jedinečnou možnost v něm znovu vyrazit do ulic. Závěr pátečního večera bude patřit ohňostroji, na který můžete přijít s lampiónem. Děti, které přijdou v nejlepším historickém kostýmu lampión dostanou.

V sobotu se představí místní kulturní tělesa na galakoncertu na Lázeňském náměstí. Na sobotní večer je v Elektře připravena lidová veselice s taneční hudbou a cimbálem. Tradiční průvod se svěcením pramenů začne v neděli mší svatou v kostele svaté Rodiny. Odpoledne přislíbil vystoupení vojenský folklorní soubor Ondráš a v neděli večer se třídenní zábavný maratón završí koncertem luhačovických pěveckých sborů a jejich hostů v kostele svaté Rodiny.
Stačí si pouze udělat čas, sledovat podrobný časový rozpis akcí na plakátech a přijít.

Nahoru