Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

9. 5. 2006 | Aktuality z města | Autor: Luhainfo

Prameny v Luhačovicích posvěceny

Hlavní lázeňská sezóna byla o minulém víkendu zahájena, prameny slavnostně posvěceny. V pátečním historickém průvodu mohli diváci vidět hraběcí pár s doprovodem, Leoše Janáčka, Dušana Jurkoviče, secesní dámy, ale postavy z let nedávno minulých. Nechyběl ani ohňostroj, který stejně ja...


Hlavní lázeňská sezóna byla o minulém víkendu zahájena, prameny slavnostně posvěceny. V pátečním historickém průvodu mohli diváci vidět hraběcí pár s doprovodem, Leoše Janáčka, Dušana Jurkoviče, secesní dámy, ale postavy z let nedávno minulých. Nechyběl ani ohňostroj, který stejně jako všechny ostatní akce připomínal 70. výročí povýšení Luhačovic na město. Celé slavnosti přihlíželo velké množství diváků a hrála dechová hudba Zálesanka. Program sledovali i hosté z partnerských měst Luhačovice a Ustroň, kteří zároveň v dopoledních hodinách povzbuzovali dětské sportovní týmy ze svých měst. V Piešťanech jsou nejlepší fotbalisté,  v basketbalu vyhráli chlapci z Luhačovic a dívky z Piešťan a přespolní běh vyhrálo družstvo Luhačovic s velkým náskokem před ostatními soupeři.

V sobotním odpoledním programu vystoupily roztomilé děti z Mateřské školy v Luhačovicích společně s nápaditým programem DDM Luhačovice. Folkloristé z malého Zálesí vedle Smíšeného pěveckého sboru Leoše Janáčka a Dívčího saxofonového orchestru. Příjemný zážitek korunoval folklorní soubor Máj z Piešťan. Poté se všichni mohli společně sejít na Lidové veselici s taneční kapelou, country kapelou a cimbálovými muzikami. Nedělní průvod prošel za krásného počasí a nadšeného přihlížení diváků. V hlavním odpoledním programu měli diváci i čestní hosté možnost vidět více než 60 členný Vojenský umělecký soubor Ondráš, díky pěknému počasí v plné kráse. Třídenní maratón byl zakončen ojedinělým koncertem pěveckých sborů v kostele svaté Rodiny, při kterém se závěrem rozezvučel kostel písní Madona, kterou s asi 90 zpěváky ze Smíšeného pěveckého sboru Leoše Janáčka, sborů Malého Zálesí a Základní umělecké školy Luhačovice, pěveckého sboru Czantoria Ustroň a Scholy při Římskokatolické farnosti Luhačovice nacvičil ředitel ZUŠ Jiří Sládek.

Součástí programů jsou i dvě výstavy. V galerii MěDK Elektra "Luhačovice v proměnách času" (otevřená do 14. května) a "Kytice pro město" instalovaná v Hale Vincentka do 29. května. Obě byly zahájeny nezapomenutelnou vernisáží v pátek 5. května, kterou připravili žáci tanečního a hudebního oboru  ZUŠ Luhačovice.

Nahoru