Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

20. 9. 2021 | Sport | Autor: Jan Křenek

Zprávy z golfového oddílu

Přichází pomalu podzim a s ním se blíží také konec letošní golfové sezóny. A to je ten správný čas na rekapitulaci výsledků letošního roku. Přestože byl celý její průběh poznamenán dodržováním hygienických opatření v rámci epidemie koronaviru, stihly se odehrát všechny plánované soutěže. Kalendář byl i letos opravdu nabitý.

Mladí hráči, zejména Agáta Křenková, Matyáš Rumpík a Štěpán Plášek odehráli během roku všechny důležité turnaje, počínaje Mistrovstvím republiky, Raiffeisenbank amatérskými túrami, Národními golfovými túrami, Moravskými túrami mládeže a konče různými vrcholnými soutěžemi družstev. Handicap, tj. číslo, které odráží výkonnost hráčů, prošel většinou snížením, popř. zůstal na stejné hodnotě, což dokumentuje zlepšenou formu během celého roku 2021.

Agáta s Matyášem jsou členy širšího reprezentačního výběru a Štěpán je i přes svůj prozatím nižší věk už také zván na pravidelné výběrové srazy. V nejvíce sledovaném celostátním republikovém žebříčku se pyšní Štěpán Plášek (12 let) 2. místem v kategorii mladších žáků, Agáta Křenková (16 let) 2. místem v kategorii kadetek a 10. místo v kategorii kadetů patří Matyáši Rumpíkovi (15 let). Největším letošním úspěchem Agáty je vítězství na Mezinárodním mistrovství republiky v jamkové hře, které se uskutečnilo v Plzni. Na Mistrovství republiky ve Mstěticích skončila v kategorii kadetek (hráčky do 16 let) na medailovém 3. místě. Za zmínku taktéž stojí 6. místo na dospělé republikové amatérské túře na Kunětické Hoře. V celkovém žebříčku amatérských golfistek v Česku figuruje na 19. místě. Ve světovém dámském amatérském žebříčku WAGR se pohybuje kolem 850 místa. Handicap si polepšila z mínusové hodnoty -1,5 až na současnou -3,5.

Z individuálních výsledků Štěpána určitě stojí za zmínku celkové vítězství na Moravské túře mládeže, která zahrnuje 16 turnajů během roku. Na Národní golfové túře na hřišti v České Lípě obsadil 5. místo v kategorii žáků do 14 let. Ve své věkové kategorii do 12 let skončil ale na místě prvním. Na republikovém mistrovství v Mstěticích si vybojoval v konkurenci hráčů do 14 let krásné 11. místo, přičemž ve své věkové kategorii obsadil 2. příčku. Handicap mu klesl z původní hodnoty 5,9 až na současnou 2,3. Matyáš získal krásné 5. místo na Národní golfové túře na hřišti v Plzni - Dýšině, dvě šestá místa obsadil na turnajích v Šilheřovicích a Beřovicích. V celkovém hodnocení vrcholné soutěže kadetů je momentálně na 8. místě. V rámci již zmiňovaného Mistrovství republiky ve Mstěticích mu v nabité konkurenci patřila 18. příčka. Handicap letos drží na dobré hodnotě 2,7.

Oddíl uspořádal v červenci svůj tradiční golfový výjezd, tentokrát na sever Moravy a zavítal tak do krásných areálů v Šilheřovicích, Čeladné a Ropic. V říjnu letošního roku uspořádáme oddílové přebory - Memoriál Duny Křenkové, kde se starší hráči ještě pokusí popasovat s juniory (i když už to bude nejspíš marné). Závěrečnou tečku za letošní sezónou pak udělá tradiční Luhačovský RyderCup, obdoba celosvětové týmové soutěže Evropy vs. USA, který hráči našeho oddílu odehrají v krásném golfovém stánku v Olomouci.